Papież: chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa powszechną modlitwą

Papież: chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa powszechną modlitwą
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
2 tygodnie temu
KAI / jb

„Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa powszechną modlitwą, współczuciem, czułością” stwierdził papież po modlitwie „Anioł Pański” i zapowiedział dwie nowe inicjatywy modlitewne.

Zachęcił wszystkich chrześcijan, niezależnie od istniejących podziałów do odmówienia w południe 25 marca modlitwy „Ojcze nasz” a także do włączenia się za pośrednictwem mediów w modlitwę, której będzie przewodniczył w piątek 27 marca o godz. 18.00.

Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry,

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus.

Dlatego zachęcam wszystkich do odmówienia „Ojcze nasz” w środę 25 marca w południe.

W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Z tą samą intencją w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra. Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa powszechną modlitwą, współczuciem, czułością. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. Nie zapomnijcie za mnie się modlić. Smacznego obiadu i do zobaczenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
41,94 zł
69,89 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież: chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa powszechną modlitwą
Komentarze (1)
AN
~A NN
24 marca 2020, 21:24
Tylko, że papież powiedział co innego: "...alla pandemia del virus vogliamo rispondere con la universalità della preghiera..." "...na pandemię wirusa, chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy..." To tak na mniej więcej, na moją znajomość włoskiego. Pandemia modlitwy - to brzmi strasznie.

Skomentuj artykuł

Papież: chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa powszechną modlitwą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.