Papież: Dbajcie o rodziny, powołania i ubogich

Papież: Dbajcie o rodziny, powołania i ubogich
(fot. EPA/ANGELO CARCONI )
KAI / slo

Obecność Kościoła w Namibii i Lesoto jest błogosławieństwem dla tych krajów - zauważył Ojciec Święty, przypominając o świadectwie tamtejszych chrześcijan oraz o znaczeniu katolickich instytucji oświatowych, medycznych i charytatywnych.

Franciszek spotkał się z biskupami tych dwóch krajów Afryki Południowej. Przebywają oni w Watykanie z wizytą ad limina. W przekazanym biskupom przesłaniu Papież m.in. podziękował za promowanie zdrowego modelu życia rodzinnego w obliczu wypaczonych opinii, jakie pojawiają się we współczesnym społeczeństwie.

Franciszek zaznaczył, że zbyt wiele chrześcijańskich rodzin jest podzielonych na skutek podejmowania pracy poza miejscem zamieszkania, a także w konsekwencji separacji i rozwodów. Podkreślił potrzebę dobrego przygotowania młodych do małżeństwa, a także troski o życie sakramentalne małżonków, zwłaszcza łatwy dostęp do sakramentu pokuty.

Ojciec Święty wspomniał, że zdrowe rodziny są kolebką powołań kapłańskich. Zapewnił, że Kościół będzie obfitował w powołania, kiedy wspólnoty chrześcijańskie będą zbudowane przykładem duchownych, którzy z radością i w prawdzie przeżywają swe kapłańskie zobowiązania, w czystości zachowują celibat oraz nie są przywiązani do dóbr materialnych.

DEON.PL POLECA

Ojciec Święty nawiązał też do poważnych problemów Kościoła w Namibii i Lesoto. Tytułem przykładu wspomniał o walce z egoizmem w życiu prywatnym i publicznym, a także o trosce o potrzebujących, w szczególności o ofiary epidemii AIDS.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: Dbajcie o rodziny, powołania i ubogich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.