Papież do Filipińczyków: bądźcie misjonarzami Azji

Papież do Filipińczyków: bądźcie misjonarzami Azji
(fot. Kobby Dagan / shutterstock.com)
Beata Zajączkowska / Vatican News

Do odważnego głoszenia Ewangelii Papież Franciszek wezwał filipińską młodzież uczestniczącą w Manili w konferencji poświęconej nowej ewangelizacji.

 
Ojciec Święty przypomniał młodym, że pierwszym krokiem na tej drodze jest osobiste zakorzenienie w Jezusie.

Do stolicy Filipin przyjechało ponad 5 tys. młodych z całego kraju, a także księży i sióstr zakonnych. W ciągu pięciodniowego spotkania pogłębiają oni własną wiarę i zastanawiają, jak innym nieść Chrystusa i jak stale odnawiać misyjne posłanie Kościoła.

Kardynał Tagle ostrzega: katolicy muszą być przygotowani na ataki. "Wielu was znienawidzi" >>

Właśnie do tych wyzwań nawiązał kard. Antonio Tagle podkreślając, że nie może być mowy o żadnej ewangelizacji bez zakorzenienia w osobie dobrej nowiny, czyli Jezusie. "On sam jest Ewangelią" - mówił do młodych arcybiskup stołecznej Manili.

Papież Franciszek zachęcił Filipińczyków, by stali się misjonarzami na ogromnym kontynencie azjatyckim. W specjalnym przesłaniu przekonuje uczestników ewangelizacyjnej konferencji do wychodzenia z Ewangelią do każdego napotkanego człowieka i wszystkich miejsc, w którym młodym przychodzi żyć. Wskazuje, że "bardzo ważnym jest dziś, by Kościół wychodził głosić Ewangelię z zapałem i odwagą. Radość Ewangelii jest dla każdego, nikt nie jest z niej wyłączony".

DEON.PL POLECA

Filipińskie spotkanie ewangelizacyjne zakończy się 22 lipca. W czasie spotkań panelowych młodzi poruszają m.in. takie tematy jak: życie parafii, przyszłość i kształt rodziny, media społecznościowe, nowe zjawiska w Kościele. Konferencje nowej ewangelizacji odbywają się w Manili rokrocznie od pięciu lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do Filipińczyków: bądźcie misjonarzami Azji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.