Papież do katolików hiszpańskojęzycznych w USA: ważne jest, aby się spotkać

Papież do katolików hiszpańskojęzycznych w USA: ważne jest, aby się spotkać
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
vaticannews.va / pch

Papież Franciszek skierował orędzie do katolików hiszpańskojęzycznych w Stanach Zjednoczonych.

W tych dniach odbywa się w Teksasie piąte spotkanie katolików hiszpańskojęzycznych. Jego celem jest rozeznanie, jak Kościół powinien odpowiedzieć na obecność w tym kraju osób pochodzenia latynoskiego oraz wzmocnić ich aktywność, aby uczestniczyli w jego życiu jako autentyczni uczniowie, misjonarze Ewangelii.

DEON.PL POLECAPowiedział swoim orędziu papież:

"Staracie się tworzyć prawdziwą kulturę spotkania, z którego płynie nadzieja: ważne jest, aby się spotkać. Różne kultury, rozmaite sposoby życia oraz myślenia spotykają się i idą razem z nadzieją. Niech odmienny sposób bycia oraz budowania relacji zachęca każdą osobę oraz grupę do dzielenia się bogactwem tradycji i doświadczenia, niech pomaga burzyć mury, a budować mosty. To piąte spotkanie jest konkretnym sposobem, poprzez który Kościół w Stanach Zjednoczonych pragnie odpowiedzieć na wyzwanie «wyjścia» z różnorakich typów wygody i przyzwyczajenia, aby przemienić się w zaczyn komunii ze wszystkimi, którzy pragną lepszej przyszłości, szczególnie dla młodych oraz dla rodzin żyjących na peryferiach społeczeństwa".

Społeczność hiszpańskojęzyczna w Stanach Zjednoczonych reprezentuje wielkie bogactwo kultur i tradycji. Papież zachęcił zebranych, aby szczególnie pamiętali o osobach żyjących w lęku i niepewności. - Ważne jest, aby doświadczali oni wspólnoty, przyjaźni oraz wsparcia od innych - zaznaczył.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież do katolików hiszpańskojęzycznych w USA: ważne jest, aby się spotkać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.