Papież do uczestników Marszu dla Życia

Papież do uczestników Marszu dla Życia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
6 lat temu
KAI / mh

"Jego Świątobliwość Franciszek poinformowany o Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania w niedzielę 11 maja br., serdecznie pozdrawia jego organizatorów i wszystkich uczestników" - czytamy w liście, który dotarł do abp. Stanisława Gądeckiego z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Papież udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa uczestnikom marszu.

W piśmie podpisanym przez abp. Angelo Becciu, substytuta Sekretariatu Stanu, czytamy, że papież "łączy się duchowo ze wszystkimi, którzy przez udział w marszu pragną zwrócić uwagę na piękno życia, jakim Bóg obdarzył człowieka, wyrazić swoje poparcie dla ewangelicznego modelu rodziny i wychowania, upomnieć się o prawa dzieci przed narodzeniem oraz uwrażliwić opinię publiczną i odpowiedzialne władze na sytuację rodziny".

W liście przypomniane zostały słowa papieża wygłoszone 2 lutego br., że "każdy wierzący powinien bronić życia na wszystkich jego etapach.

"Ojciec Święty kieruje te słowa również do uczestników Marszu dla Życia w Poznaniu. Życzy, by przesłanie marszu, oparte o słowa świętego Jana Pawła II: «Przyszłość świata idzie przez rodzinę», uwrażliwiło wszystkich, a szczególnie instytucje odpowiedzialne za podejmowanie konkretnych działań, na potrzeby rodzin i ochronę życia" - czytamy w liście, który zostanie odczytany przez bp. Grzegorza Balcerka podczas poznańskiego Marszu dla Życia.

"Niech świadectwo rodzin katolickich, ich troska o życie, będzie istotnym zadaniem ewangelizacji. Niech będzie także okazją, by ukazać wszystkim, z szacunkiem i odwagą, piękno małżeństwa, rodziny i poczętego życia w świetle nauczania Chrystusa" - pisze abp Becciu.

Marsz dla Życia wyruszy z placu Adama Mickiewicza w niedzielę, 11 maja, po godz. 15, a jego zakończenie planowane jest o godz. 17 w katedrze poznańskiej.

Marsz poprzedzi festyn, na który złożą się m.in. koncert Magdy Anioł, finał akcji "Pieluszka dla Maluszka" i konkurs na najlepszy baner marszowy. Będą też liczne atrakcje dla dzieci, np. malowanie twarzy, pokazy szczudlarzy czy zabawy z chustą klanzy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do uczestników Marszu dla Życia
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Papież do uczestników Marszu dla Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.