Papież do wiernych: ufajmy Panu

Papież do wiernych: ufajmy Panu
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / Radio Watykańskie / CTV / mh

Do pokładania pełnej ufności i nadziei w Panu Jezusie, który nie tylko nie opuszcza nas w najtrudniejszych chwilach, ale co więcej - daje siły do pokonania ich, wezwał wiernych Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 17 listopada. Na Placu św. Piotra zebrało się, jak w każdą niedzielę, kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z Rzymu, Włoch i zagranicy.

Po rozważaniach i odmówieniu modlitwy maryjnej papież udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, po czym pozdrowił zgromadzonych, wymieniając niektóre grupy a z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Ofiar Wypadków Drogowych życzył roztropności i przestrzegania przepisów. Zachęcił też do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego.

Nawiązując do czytanego dzisiaj fragmentu 21. rozdziału Ewangelii św. Łukasza, mówiącego o czasach ostatecznych, Ojciec Święty przypomniał, że Pan Jezus ostrzega przy tej okazji przed fałszywymi prorokami i mesjaszami oraz wzywa do postrzegania tego okresu oczekiwania jako czasu świadectwa i wytrwałości.

Zwrócił również uwagę, że Jezus chce, abyśmy nie lękali się w obliczu wojen, rewolucji czy klęsk żywiołowych i epidemii. Uwalnia nas On od fatalizmu i fałszywych wizji apokaliptycznych, a zarazem zapowiada nadejście na Jego wyznawców bolesnych prób i prześladowań. Ale też przypomina, że jesteśmy całkowicie w rękach Boga, a przeciwności, jakich w tym czasie doświadczamy, są okazją do dawania świadectwa i nie tylko nie mogą oddalać nas od Pana, ale przeciwnie - powinny pobudzać nas do pokładania jeszcze większej nadziei w Jego moc.

Papież do wiernych: ufajmy Panu, który nie opuszcza nas w trudnych chwilach (dokumentacja)

Po odmówieniu modlitwy i udzieleniu błogosławieństwa apostolskiego papież pozdrowił wiernych nie tylko z Rzymu i Włoch, ale także m.in. z Hiszpanii, Francji, Finlandii i Holandii. Oddzielnie pozdrowił także wspólnotę erytrejską z Rzymu. Wspomniał również o obchodzonym dzisiaj Dniu Ofiar Wypadków Drogowych zapewniając zarazem o swej modlitwie za nie i nawołując do roztropności na drogach i do przestrzegania przepisów i zasad ruchu drogowego.

Na zakończenie cotygodniowego niedzielnego spotkania z wiernymi zachęcił wszystkich - w związku z kończącym się Rokiem Wiary - do stosowania szczególnego "lekarstwa duchowego", jakim jest Koronka do Miłosierdzia Bożego i wezwał do odmawiania jej.

 

Więcej»

Papież do wiernych: ufajmy Panu - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do wiernych: ufajmy Panu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.