Papież Franciszek dosłownie rusza na ratunek

Papież Franciszek dosłownie rusza na ratunek
(fot. twitter.com/joshjmac // depositphotos.com)
twitter.com / artslife.com / kk

Takiego papieża jeszcze nie widzieliście!

"W Rzymie, w bliskim sąsiedztwie Watykanu, pojawiło się nowe graffiti. To papież Franciszek rzucający koło ratunkowe do migrantów, pomimo polityki włoskiego rządu populistów, którzy działają przeciwko nim. Na kole widnieje napis #papalepapale" - poinformował na Twitterrze Joshua McElwee, znany watykanista.

Nowe dzieło to raczej instalacja - postać papieża jest wycięta, została umieszczona w oknie i z parapetu spuszcza koło ratunkowe. Jej autorem jest Maupal, czyli Mauro Pallotta, artysta znany z licznych graffiti przedstawiających Ojca Świętego, które już kilkukrotnie pojawiły się w Rzymie.

DEON.PL POLECA

#papalepapale #streetart #street #streetphotography #sprayart #urban #urbanart #urbanwalls #wall #wallporn...

Opublikowany przez Maupal Piątek, 22 lutego 2019

W ostatnich tygodniach pojawił się również drugi mural z papieżem Franciszkiem, który nieźle na nim łobuzuje! Pisaliśmy o nim tutaj.

Tytuł nowego dzieła jest nieprzypadkowy. Dosłownie znaczy "Papież Papież", ale w dialekcie rzymskim oznacza stanowczą deklarację, która niczego się nie boi. Tak widzi papieża Maupal, który twierdzi w wypowiedzi dla portalu ArtsLife, że dzięki kolejnej pracy chce wystąpić przeciwko myśleniu obecnie dominującemu we Włoszech.

Instalacja pojawiła się przy Borgo Pio 182, czyli w okolicy w której wychował się artysta. Niestety praca została błyskawicznie usunięta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek dosłownie rusza na ratunek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.