Papież Franciszek o świętym Gabrielu: wzór dla współczesnej młodzieży

Papież Franciszek o świętym Gabrielu: wzór dla współczesnej młodzieży
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
6 miesięcy temu
KAI / pk

Papież Franciszek opublikował przesłanie z okazji rozpoczęcia roku jubileuszowego św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej. Francesco Possenti był włoskim pasjonistą żyjącym w XIX w. Zmarł w wieku zaledwie 24 lat. Jest patronem Abruzji w środkowych Włoszech. "Jego chrześcijańskie świadectwo było tak niezwykłe i niepowtarzalne, że może być dziś wzorem dla całego Kościoła, zawłaszcza dla młodego pokolenia" - napisał Ojciec Święty.

Od kanonizacji Francesca Possentiego mija sto lat. Z tej okazji Papież Franciszek ogłosił Jubileusz, który zostanie zainaugurowany otwarciem Drzwi Świętych w sanktuarium poświęconym temu patronowi młodzieży. "Mam nadzieję, że wydarzenia zaplanowane z okazji stulecia kanonizacji ożywią sympatię i pobożność wszystkich, którzy w tym umiłowanym świętym widzą przykładnego świadka Ewangelii i orędownika u Boga" - napisał Papież.

Franciszek podkreślił, że Gabriel był młodym człowiekiem pełnym życia i entuzjazmu, ożywionym pragnieniem spełnienia, które kazało mu wyjść poza ulotną rzeczywistość doczesną, aby schronić się w Chrystusie. "To wielka zachęta dla współczesnych młodych, aby rozpoznali w sobie pragnienie pełni życia, którego nie można oddzielić od poszukiwania Boga, od spotkania z Jego Słowem, które jest kotwicą dla ludzkiej egzystencji, od służby braciom, zwłaszcza najsłabszym" - napisał Franciszek.

Ojciec Święty wyraził nadzieję, że przykład młodego pasjonisty poprowadzi osoby konsekrowane i wiernych świeckich ku fascynacji miłością Boga i bliźniego. "Zwłaszcza w obecnym czasie kryzysu sanitarnego, który stał się przyczyną problemów społecznych i ekonomicznych, jako uczniowie Pana musimy stawać się coraz bardziej narzędziami komunii i braterstwa, rozciągając na innych miłość Chrystusa i promieniując nią poprzez konkretne postawy bliskości, czułości i poświęcenia" - napisał Papież.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek o świętym Gabrielu: wzór dla współczesnej młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.