Papież sprzedał lamborghini. Pieniądze przeznaczył na ważny cel

Papież sprzedał lamborghini. Pieniądze przeznaczył na ważny cel
fot. Depositphotos
PAP / pk

Dochód ze sprzedaży samochodu lamborghini, jaki otrzymał papież Franciszek, a następnie przekazał go na cele dobroczynne, wsparł chrześcijan w Iraku. Poinformowano o tym na kilka dni przed historyczną papieską podróżą do tego kraju.

W listopadzie 2017 roku papież otrzymał od koncernu motoryzacyjnego wyjątkowe białe auto modelu Huracan. Podczas ceremonii przekazania w Watykanie Franciszek złożył autograf na jego masce. Postanowił wystawić samochód na aukcję, by dochód z niej przeznaczyć na cele charytatywne. Pojazd wylicytował obywatel Czech za 715 tysięcy euro.

DEON.PL POLECA
Jedną z organizacji, która dostała od papieża zebrane w ten sposób pieniądze jest stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

DEON.PL POLECA

Na prośbę Franciszka otrzymaną sumą 200 tysięcy euro organizacja ta wsparła prześladowanych chrześcijan ze zniszczonej przez Państwo Islamskie Równiny Niniwy, na którą wrócili z wygnania.

Jak poinformował Alessandro Monteduro, szef włoskiego oddziału stowarzyszenia, dzięki kwocie tej powiększonej o następne datki od darczyńców odbudowano zburzoną całkowicie przez dżihadystów salę parafialną oraz przedszkole dla 70 dzieci w miejscowości Baszika.

Oba projekty udało się ukończyć przed przybyciem papieża.

Według danych organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie 45 procent rodzin wygnanych przez islamistów wróciło do swych domów na Równinie Niniwy. Międzynarodowa wspólnota katolicka pomaga je odbudować.

W dniach od 5 do 8 marca papież odwiedzi Bagdad, miasto An-Nadżaf - cel pielgrzymek szyitów, gdzie złoży wizytę ajatollahowi Alemu al-Sistaniemu; uda się też do krainy Ur - ziemi Abrahama. Franciszek będzie również w Irbilu, czyli w stolicy Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego, w Mosulu i mieście Karakosz na Równinie Niniwy.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież sprzedał lamborghini. Pieniądze przeznaczył na ważny cel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.