Papież Franciszek otrzymał w prezencie tiarę

Papież Franciszek otrzymał w prezencie tiarę
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO ONORATI/POOL)
KAI / kw

Niezwykły prezent wręczył dzisiaj papieżowi przewodniczący parlamentu Macedonii. Podczas audiencji w Watykanie z okazji zbliżającego się wspomnienia świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowiańszczyzny, Franciszek otrzymał od Trajko Veljanovskiego ozdobioną perłami tiarę.

"Wiem, że papieże nie noszą już takiej korony, ale chciałem tym gestem podkreślić uroczysty charakter wizyty" - powiedział macedoński polityk w rozmowie z dziennikarzami po spotkaniu z papieżem. Zaznaczył, że Ojciec Święty nie założył tiary na głowę.

DEON.PL POLECAPapież Franciszek otrzymał w prezencie tiarę - zdjęcie w treści artykułu

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO ONORATI/POOL)

Przed niemal 52 laty, w listopadzie 1964 r. papież bł. Paweł VI (1963-1978) zrezygnował z noszenia tiary. W ślad za nim poszli jego następcy.

Franciszek przyjął w Pałacu Apostolskim delegację Bułgarii i Macedonii z okazji w obchodzonego według juliańskiego kalendarza liturgicznego wspomina się świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowiańszczyzny. Co roku tradycyjnie z tej okazji do grobu pierwszego z Braci Sołuńskich w rzymskiej bazylice św. Klemensa pielgrzymują w tym czasie Bułgarzy i Macedończycy, by oddać cześć swoim patronom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek otrzymał w prezencie tiarę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.