Papież Franciszek podobny do Jana XXIII

Papież Franciszek podobny do Jana XXIII
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pz

97- letni arcybiskup Loris Capovilla, były osobisty sekretarz Jana XXIII, dostrzega wiele cech wspólnych między Janem XXIII a papieżem Franciszkiem. W wywiadzie dla watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano" w związku z 50. rocznicą śmierci papieża, który zwołał i otworzył obrady II Soboru Watykańskiego (1962-1965), stwierdził on, że obu papieży łączy podobny styl duszpasterski oraz sposób, w jaki podchodzą do ludzi.

"Nie chciałbym mitologizować papieża Jana, ale jego opanowanie, prostota, sposób postrzegania innych, były niezapomniane. To samo dotyczy papieża Franciszka" - powiedział emerytowany biskup Loreto. Abp Capovilla uważa, że"kiedy papież Franciszek jedzie otwartym samochodem przez plac św. Piotra, odnosi się wrażenie, jakby chciał każdemu uścisnąć rękę i każdego uścisnąć". Były sekretarz Jana Pawła II dodał, że również w rozmowie telefonicznej z papieżem Franciszkiem był pod wrażeniem jego dobroci.

W wywiadzie dla “Osservatore Romano" abp Capovilla skorygował czas śmierci Jana XXIII: śmierć nastąpiła w poniedziałek Zesłania Ducha Świętego, 3 czerwca 1963 roku o godz. 19.45, a nie - jak później twierdzono - o godzinie 19.49.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek podobny do Jana XXIII
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.