Papież Franciszek: przyszłość zależy od rodziny

Papież Franciszek: przyszłość zależy od rodziny
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
6 lat temu
Radio Watykańskie / mh

Nie wolno ignorować cierpień tak wielu rodzin, wynikających z braku pracy, problemów mieszkaniowych czy faktycznej niemożliwości wychowywania swych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami - pisze Franciszek do włoskich katolików w związku z rozpoczętym dziś w Turynie Tygodniem Społecznym. Jego tematem jest rodzina jako nadzieja i przyszłość włoskiego społeczeństwa.

Papież przypomina o ścisłym powiązaniu rodziny z rozwojem społeczeństwa i gospodarki. Z tego względu zasługuje ona na skuteczne wsparcie. Wspomina o dramatycznym kryzysie demograficznym, którego doświadcza dziś Europa, a w szczególności Włochy. Nie pomija też milczeniem poważnego problemu przemocy w rodzinie. Nade wszystko jednak przypomina pozytywne świadectwo wielu rodzin, które pięknie, odważnie i z radością traktują swe powołanie.

Franciszek apeluje do sumień włoskich katolików. Liczy, że jak w innych epokach wniosą wkład w budowanie swego kraju. Dziś ich szczególnym zadaniem jest ukazanie, jak bardzo budowanie dobra wspólnego jest uzależnione od wspierania życia rodzinnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: przyszłość zależy od rodziny
Komentarze (1)
A
abc
12 września 2013, 20:17
Największym cierpieniem rodziny, jest rozbita rodzina, a nie problemy mieszkaniowe, czy brak pracy.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: przyszłość zależy od rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.