Papież Franciszek spotkał się z premierem Słowacji. Tematem rozmów wojna na Ukrainie

Papież Franciszek spotkał się z premierem Słowacji. Tematem rozmów wojna na Ukrainie
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP/ kb

Wojna na Ukrainie i jej wpływ na sytuację regionalną i międzynarodową były jednym z tematów rozmów premiera Słowacji Eduarda Hegera podczas poniedziałkowej wizyty w Watykanie, w trakcie której został on przyjęty przez papieża Franciszka. O rozmowach poinformowało watykańskie biuro prasowe.

Papież Franciszek rozmawiał z premierem Słowacji

Audiencja u papieża trwała pół godziny i odbyła się pół roku po wizycie Franciszka na Słowacji. Szef rządu w Bratysławie jest pierwszym politykiem z Europy Środkowowschodniej, z którym spotkał się papież od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Watykan podał w komunikacie, że podczas spotkania Hegera z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem rozmawiano o wojnie na Ukrainie i jej wpływie w wymiarze regionalnym i międzynarodowym, ze szczególnym uwzględnieniem "sytuacji humanitarnej i przyjmowania uchodźców wojennych". 

Źródło: PAP / kb

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek spotkał się z premierem Słowacji. Tematem rozmów wojna na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.