Papież Franciszek wspomina ofiary z Brumadinho

Papież Franciszek wspomina ofiary z Brumadinho
Fot. Depositphotos
1 rok temu
KAI / pk

W rok po tragedii w Brumadinho, w stanie Minas Gerais, w Brazylii, Papież Franciszek skierował przesłanie do mieszkańców regionu przypominając o ofiarach tej katastrofy ekologicznej oraz potrzebie solidarności z tymi, którzy zostali dotknięci jej skutkami.

W wyniku zniszczenia dwóch tam górniczych w zbiornikach zawierających odpady toksyczne z kopalni rudy, powstała potężna fala błotna, która niszczyła wszystko, co napotkała na drodze.

Powszechnie uważa się, że była to konsekwencja braku odpowiedniej polityki wydobywczej, która dba przede wszystkim o zyski, zaniedbując bezpieczeństwo ludzi. Prowadzi ponadto do degradacji środowiska oraz niszczenia biosfery.

"W tę pierwszą rocznicę tragedii w Brumadinho, módlmy się za 272 pogrzebanych tam braci i siostry. Ubolewamy nad skażeniem całego dorzecza. Bądźmy solidarni z rodzinami ofiar, wspierajmy tamtejszą archidiecezję i wszystkich ludzi, którzy cierpią i potrzebują naszej pomocy. Za wstawiennictwem św. Pawła, niech Bóg pomoże nam naprawiać i chronić nasz wspólny dom".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agnieszka Skórzewska-Skowron
21,00 zł
35,00 zł

Publikacja przybliża postać obecnej głowy Kościoła Katolickiego. Zawiera ciekawostki dotyczące Argentyny, z której pochodzi papież, słowniczek ze zwrotami i wiele zdjęć i ilustracji. Opisane zostały lata młodzieńcze Jorge Bergoglio, jego pasje i zainteresowania (gra w...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek wspomina ofiary z Brumadinho
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.