Papież Franciszek wysyła list do swojego wysłannika na jubileusz wyjątkowej świętej

Papież Franciszek wysyła list do swojego wysłannika na jubileusz wyjątkowej świętej
(fot. shutterstock)
KAI / mp

Umiłowanie Bożego stworzenia przez św. Różę z Limy oraz jej wpływ na rozwój chrześcijaństwa w Peru i Ameryce Łacińskiej przypomniał papież Franciszek w liście do swojego wysłannika na zakończenie jubileuszu 400-lecia jej śmierci. Uroczystości te odbędą się 30 sierpnia.

O przewodniczenie im Ojciec Święty poprosił emerytowanego arcybiskupa Quito, kard. Raúla Eduarda Velę Chiribogę. Ekwadorski purpurat obchodzi w tym roku 60-lecie kapłaństwa i 45-lecie sakry biskupiej. Franciszek zaznaczył jednocześnie, że św. Róża cieszy się wielką czcią wiernych nie tylko na kontynencie amerykańskim, ale także w innych częściach świata.
Izabela Flores urodziła się w 1586 r. w Limie, gdzie spędziła całe swoje życie. Różą nazwano ją z racji delikatnej cery, a być może też z powodu umiłowania kwiatów. Wcześnie ślubowała dozgonną czystość i mimo sprzeciwu rodziców została tercjarką dominikańską.
Wiele wycierpiała zarówno od otoczenia, jak i z powodu duchowych strapień. Zmarła w opinii świętości w wieku 31 lat. Szybko beatyfikowana (1668) i kanonizowana (1671) została ogłoszona patronką obu Ameryk, Filipin oraz Indii Zachodnich czyli Karaibów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Kilkadziesiąt cudów świętej Rity opisanych w jednej książce

Dziesiątki współczesnych świadectw: z północy i południa, ze wschodu i zachodu Polski. Wszędzie, gdzie pojawia się św. Rita, patronka od spraw beznadziejnych, przychodzą wypraszane za Jej wstawiennictwem...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek wysyła list do swojego wysłannika na jubileusz wyjątkowej świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.