Papież mianował nowego nucjusza apostolskiego na Filipinach

Papież mianował nowego nucjusza apostolskiego na Filipinach
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / sz

Ojciec Święty mianował dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Libanie, abp Gabriele Giordano Caccię swoim przedstawicielem na Filipinach.

Abp Gabriele Giordano Caccia urodził się 24 lutego 1958 roku w Mediolanie.

27 kwietnia 1980 otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Carlo Martiniego i został inkardynowany do archidiecezji mediolańskiej. W 1988 rozpoczął przygotowanie do służby dyplomatycznej na Papieskiej Akademii Kościelnej. Obronił doktorat z teologii na Papieskiej Akademii Kościelnej oraz uzyskał kościelny licencjat z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.

1 czerwca 1991 podjął pracę w służbach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, począwszy od nuncjatury w Tanzanii. 11 czerwca 1993 roku został przeniesiony do pracy w Sekretariacie Stanu, a 17 grudnia 2002 roku został mianowany asesorem do spraw ogólnych.

16 lipca 2009 r. został mianowany przez Benedykta XVI nuncjuszem apostolskim w Libanie oraz arcybiskupem tytularnym Sepino. Sakry biskupiej 12 września 2009 r. udzielił mu w Watykanie osobiście Benedykt XVI.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Antonio Spadaro SJ
7,00 zł
14,00 zł

Papież Franciszek już po kilku minutach piastowania swojego urzędu podbił serca milionów ludzi na całym świecie. Wielu dziwiło się, że jest taki otwarty, taki odważny i taki... bliski.
A jaki jest naprawdę?

Rozmowa, którą z Ojcem...

Skomentuj artykuł

Papież mianował nowego nucjusza apostolskiego na Filipinach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.