Papież modlił się o pokój w Syrii i na całym świecie

Papież modlił się o pokój w Syrii i na całym świecie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / jp

Modlitwa różańcowa o pokój w Syrii i na całym świecie była celem wizyty Ojca Świętego w sanktuarium Matki Bożej Miłości w Rzymie na rozpoczęcie miesiąca poświęconego Maryi.

Franciszek przybywając około 16.45 do Sanktuarium Matki Bożej Miłości pozdrowił wiernych zgromadzonych na błoniach przed świątynią i podziękował im za serdeczne przyjęcie. Następnie przywitał się z obecnymi osobami świeckimi i duchowieństwem.

Szczególną uwagę poświęcił rodzinom z dziećmi oraz osobom chorym i niepełnosprawnym. Następnie wszedł do wnętrza pierwotnej, pochodzącej z XVIII wieku świątyni i pozostał chwilę w skupieniu modlitewnym. Odmówiono część bolesną różańca. Każdą z tajemnic poprzedzono odpowiednim fragmentem Pisma św. Odśpiewano także litanię do Najświętszej Maryi Panny.

Po odmówieniu modlitwy kończącej Franciszek udzielił zgromadzonym apostolskiego błogosławieństwa. Przed powrotem do Watykanu Ojciec Święty pozdrowił z grupę 24 osób starszych oraz z matki z dziećmi, którymi opiekują się zakonnice ze zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłości. Pobłogosławił też wiernych zgromadzonych przed sanktuarium.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież modlił się o pokój w Syrii i na całym świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.