Papież: mówić dobrze jest stylem Boga, przeklinanie - stylem diabła

Papież: mówić dobrze jest stylem Boga, przeklinanie - stylem diabła
(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
11 miesięcy temu
PAP / KAI / kk

"Mówić dobrze jest zawsze stylem Boga, przeklinanie jest stylem diabła, wroga, podłości" - powiedział papież Franciszek podczas mszy w Watykanie w obchodzoną w sobotę uroczystość Matki Bożej z Guadalupe, patronki obu Ameryk.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że Bóg ofiarowuje się w obfitości. Nie wie, co to porcja. On daje się całkowicie, ze wszystkim. Ograniczeniem Boga jest jego hojność. Dla Niego niemożliwe jest udzielić siebie inaczej niż w obfitości. Następnym słowem jest błogosławieństwo. Spotkanie Maryi z Elżbietą jest błogosławieństwem. Błogosławić to znaczy «mówić dobrze». Innymi wyrażeniami, których używa Biblia są: «było dobre», «było bardzo dobre». Stylem Boga jest zawsze mówić dobrze. Bóg mówi dobrze udzielając siebie. Trzecim słowem jest dar. Ta obfitość, to mówienie dobrze jest podarunkiem, jest darem.

„Jezus jest błogosławionym, który przynosi błogosławieństwo. Wpatrując się w obraz naszej Matki, która oczekuje błogosławionego być może zdołamy trochę zrozumieć tę obfitość, mówienie dobrze, «błogosławienie», i zrozumiemy pojęcie daru. Dar Boga, który zostaje nam ukazany w obfitości Jego Syna, w jego naturze, w obfitości Jego Matki, w łasce. Dar Boga, który zostaje ukazany jako błogosławieństwo: w błogosławionym z natury oraz błogosławionej z łaski – powiedział Papież. – To jest podarunek, który Bóg nam przekazuje i który chce zawsze podkreślać, pragnie budzić nieustannie w całym swoim Objawieniu: «Błogosławiona jesteś między niewiastami, ponieważ przyniosłaś nam błogosławionego» – «Ja jestem Matką Boga, ponieważ On żyje, On jest Tym, który daje życie, błogosławiony»" - powiedział Franciszek.

Papież z Argentyny co roku obchodzi uroczyście święto patronki obu Ameryk, której objawienie w 1531 roku jest najstarszym oficjalnie uznanym przez Kościół.

Bazylika Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku jest największym sanktuarium maryjnym na świecie, odwiedzanym co roku przez 12 milionów osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch
25,83 zł
36,90 zł

Uchyl drzwi, za którymi czeka Bóg

Czy wiesz, jak brzmią pierwsze słowa, które wypowiada Bóg do człowieka w Księdze Apokalipsy? „Przestań się lękać!” (Ap 1,17). Bóg wie, że różnie możemy patrzeć na tajemnicze objawienie, jakie...

Skomentuj artykuł

Papież: mówić dobrze jest stylem Boga, przeklinanie - stylem diabła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.