Papież: nie wystarczy spotkać Jezusa, aby uwierzyć

Papież: nie wystarczy spotkać Jezusa, aby uwierzyć
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI / ak

- Nie wystarczy spotkać Jezusa, aby w Niego uwierzyć, nie wystarczy czytać Biblię, Ewangelię; nie wystarcza nawet być świadkiem cudu. Wiele osób było w bliskim kontakcie z Jezusem i nie uwierzyło mu, co więcej wzgardziło nim i skazało. Stało się tak, ponieważ ich serce było zamknięte na działanie Ducha Świętego -  mówił papież w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.

- Wiara, która jest podobna do ziarna rzuconego w glebę serca, kiełkuje, kiedy pozwolimy się "pociągnąć" przez Ojca do Jezusa, i "idziemy z Nim" z otwartą duszą, bez przesądów; wtedy rozpoznamy w Jego obliczu Oblicze Boga i w jego słowach Słowo Boże, ponieważ Duch Święty pozwolił nam wejść w relację miłości i życia, która istnieje miedzy Jezusem a Bogiem Ojcem - stwierdził Franciszek.

>>> Zobacz pełny tekst papieskiego rozważania

Wiara jest bowiem relacją: "relacją między osobą ludzką a Osobą Jezusa, gdzie decydującą rolę odgrywa Ojciec, i naturalnie także Duch Święty".

Franciszek dodał, że w Jezusie "jest obecna cała miłość Boga, którym jest Duch Święty". - Kto pozwala się pociągnąć przez tę miłość, idzie do Jezusa z wiarą i otrzymuje od Niego życie, życie wieczne - zaznaczył papież.

Anioł Pański: otworzyć serce na Boga from DEON.pl on Vimeo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: nie wystarczy spotkać Jezusa, aby uwierzyć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.