Papież: niech Duch Śwęty wspiera misję Kościoła

Papież: niech Duch Śwęty wspiera misję Kościoła
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI / kk

Niech Duch Święty wspiera misję Kościoła na całym świecie, niech dodaje sił misjonarzom i misjonarkom, niech obdarza pokojem cały świat - modlił się Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli 4 czerwca w Watykanie.

Życzył, aby trzecia Osoba Trójcy Świętej leczyła rany wojny i terroryzmu; w tym kontekście wspomniał o wczorajszym nocnym zamachu w Londynie, wzywając do modlitw za ofiary i ich rodziny. Po modlitwie maryjnej papież udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego.

Oto słowa Ojca Świętego:

Drodzy Bracia i Siostry!

Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego zostaje ogłoszone moje Orędzie na najbliższy Światowy Dzień Misyjny, obchodzony corocznie w październiku. Jego temat brzmi: "Misja w centrum wiary chrześcijańskiej". Niech Duch Święty wspiera misję Kościoła na całym świecie oraz niech dodaje sił wszystkim misjonarzom i misjonarkom Ewangelii. Niech Duch obdarza pokojem cały świat; niech leczy rany wojny i terroryzmu, który także tej nocy, w Londynie, uderzył w niewinne osoby cywilne: módlmy się za ofiary i ich rodziny.

Pozdrawiam was wszystkich, pielgrzymów przybyłych z Włoch i wielu części świata, którzy uczestniczyliście w tej uroczystości. W sposób szczególny pozdrawiam grupy Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, która obchodzi swoje 50-lecie, a także braci i siostry z innych wyznań chrześcijańskich, którzy łączą się z nami w modlitwie. Pozdrawiam Córki Maryi Wspomożycielki z krajów Ameryki Łacińskiej.

Pozdrawiam i dziękuję chórowi i orkiestrze młodzieżowej z Carpi, którzy wykonali kilka śpiewów podczas tej Mszy Świętej, razem z chórem Kaplicy Sykstyńskiej.

Przyzywajmy teraz macierzyńskiego wstawiennictwa Maryi Panny. Niech Ona wyjedna nam łaskę bycia mocno ożywianymi przez Ducha Świętego, aby dawać świadectwo o Chrystusie z ewangeliczną otwartością.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: niech Duch Śwęty wspiera misję Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.