Papież o tragedii : niech świat zareaguje

Papież o tragedii : niech świat zareaguje
(fot. EPA/CLAUDIO PERI)
Sylwia Wysocka / PAP / slo

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę do wspólnoty międzynarodowej o podjęcie działań, by więcej nie dochodziło do tragedii imigrantów na M. Śródziemnym. W ten sposób papież na spotkaniu z wiernymi zareagował na wieść o zatonięciu łodzi z 700 ludźmi na pokładzie.

Po południowej modlitwie Regina coeli Franciszek mówił wiernym zgromadzonym na placu Świętego Piotra o nadchodzących informacjach o kutrze pełnym imigrantów, który wywrócił się w Cieśninie Sycylijskiej podczas rejsu z Libii do Włoch.
- Wyrażam mój najgłębszy ból w obliczu tej tragedii i zapewniam o mojej modlitwie za ofiary i ich rodziny - powiedział papież, wskazując, że na morzu mogło zginąć kilkaset osób.
Następnie zaapelował "do wspólnoty międzynarodowej, aby działała zdecydowanie i szybko, by nie dopuścić do powtórzenia się podobnych tragedii".
- To są ludzie tacy, jak my, nasi bracia, którzy szukają lepszego życia, wygłodniali, prześladowani, ranni, wykorzystywani, ofiary wojen, szukają lepszego życia. Szukali szczęścia - mówił wyraźnie poruszony papież.
Zachęcił wiernych do modlitwy w milczeniu za ofiary kolejnej tragedii na Morzu Śródziemnym. Po tych słowach na placu Świętego Piotra zapanowała cisza.
W czasie spotkania z tysiącami ludzi Franciszek pozdrowił uczestników X Marszu Świętości Życia w Warszawie, zorganizowanego w niedzielę. Jego hasłem są w tym roku słowa Jana Pawła II: "Solidarni z życiem". - Łączę się z uczestnikami Marszu Świętości Życia, który odbywa się w Warszawie, zachęcając, aby zawsze bronili i wspierali ludzkie życie - powiedział papież.
Przypomniał także o tym, że od niedzieli wystawiony jest Całun Turyński. Można go oglądać w katedrze w Turynie do 24 czerwca.
Franciszek podkreślił, że on także pojedzie 21 czerwca do stolicy Piemontu, by zobaczyć płótno. - Wyrażam pragnienie, by ten akt czci pomógł nam odnaleźć w Jezusie miłosierne oblicze Boga i rozpoznać je w naszych braciach, zwłaszcza najbardziej cierpiących - dodał.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież o tragedii : niech świat zareaguje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.