Papież o tym, kiedy miłość jest prawdziwa

Papież o tym, kiedy miłość jest prawdziwa
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
twitter / pch

O bezinteresownej naturze miłości przypomniał Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na komunikatorze Twitter.

Papieski tweet ma po polsku następującą treść:

"Nie można kochać tylko wtedy, kiedy się to «opłaca»; miłość wyraża się właśnie poza progiem opłacalności, kiedy daje się wszystko bez ograniczeń".

***

Czy bezinteresowna miłość Boga nas czasem nie przerasta? Ewangelia nie mówi nam o tym, że każda czynność ma nam się opłacać. Mówił o tym papież w 2014 roku podczas homilii w domu świętej Marty, kiedy omawiał Ewangelię o zaproszeniu na ucztę:

"Jeśli zaproszenie brzmiało by na przykład: chodźcie, są tutaj dwaj lub trzej znajomi biznesmeni, przybyli z innego kraju, razem możemy zrobić interes, z pewnością nikt by się nie wymawiał. Ale ich przerażało to, by być takim, jak inni. Krył się za tym egoizm, pragnienie bycia w centrum wszystkiego. Jakże trudno słuchać głosu Jezusa, głosu Boga, kiedy ktoś kręci się wokół siebie samego: nie ma perspektywy, bo perspektywą jest on sam. Ale kryje się za tym coś innego, głębszego: lęk przed bezinteresownością. Obawiamy się bezinteresowności Boga. Jest tak wielki, że nas przeraża".

Tylko w sposób bezinteresowny możemy prawdziwie kochać i wypełniać wolę Bożą. Wtedy nie będziemy się bali bezinteresowności Boga. Oglądaj film o tym, jaki jest Bóg i jak otworzyć się na Niego:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Papież o tym, kiedy miłość jest prawdziwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.