Papież: Odczytajmy na nowo doświadczenia św. Rity

Papież: Odczytajmy na nowo doświadczenia św. Rity
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / slo

Do ponownego odczytania doświadczenia św. Rity z Cascii zachęcił Franciszek wiernych, którzy przybyli z całego świata na poświęcenie wielkiego posągi tej świętej.

- Błogosławiąc wielką figurę świętej, zachęcam wszystkich, aby w okresie bliskiego już Jubileuszu Miłosierdzia ponownie odczytać jej niezwykłe doświadczenie ludzkie i duchowe jako znak mocy Bożego miłosierdzia - powiedział papież pielgrzymom. Przybyli oni wraz z arcybiskupem Spoleto-Norcia, Renato Boccardo.

Wspomniana figura wykonana w Libanie ze skały wapiennej ma 6 metrów wysokości i waży 30 ton. 18 października br. zostanie umieszczona w rodzinnym mieście świętej - Cascii w regionie Umbria, w prowincji Perugia w środkowych Włoszech.

Święta Rita urodziła się między 1360 a 1380 rokiem w Roccaporenie w gminie Cascia, zmarła 22 maja 1457 roku. Po śmierci zasłynęła natychmiast wieloma cudami. Jej ciało - po dzień dzisiejszy cudownie zachowane - umieszczono w szklanej trumnie w kościele w Cascii. Kanonizacji św. Rity dokonał w 1900 roku papież Leon XIII.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: Odczytajmy na nowo doświadczenia św. Rity
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.