Papież odwiedzi w listopadzie te dwa państwa. Jedno z nich jest mu szczególnie bliskie

Papież odwiedzi w listopadzie te dwa państwa. Jedno z nich jest mu szczególnie bliskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
PAP / jp

Papież Franciszek odwiedzi pod koniec listopada nie tylko Japonię, jak wcześniej zapowiadano nieoficjalnie, ale także Tajlandię - podał w środę włoski portal religijny "Il Sismografo". Jak dodał, delegacja Watykanu była już w miejscach, gdzie przyjedzie papież.

Jak wynika z niepotwierdzonych jeszcze przez Watykan informacji, Tajlandia ma zostać dodana do podróży do Japonii w dniach 23-27 listopada.

Franciszek odwiedzi Tokio, a także miasta Hiroszima i Nagasaki, by oddać hołd ofiarom bomby atomowej i wystosować stamtąd apel do ludzkości o rozbrojenie. Będzie drugim papieżem składającym wizytę w Japonii, po św. Janie Pawle II, który był tam w 1981 roku. Katolicy w tym liczącym 127 milionów mieszkańców kraju stanowią 2 proc. ludności.

Franciszek kilka razy mówił już o swym pragnieniu udania się w podróż do Japonii, która jest mu szczególnie bliska. W młodości chciał pojechać tam na misję.

W 1984 roku polski papież był w Tajlandii, gdzie teraz oczekiwany jest Franciszek. Wśród 69-milionowej ludności, gdzie dominują buddyści, katolików jest 300 tysięcy.

Kolejna papieska podróż ma zostać oficjalnie ogłoszona przez Watykan pod koniec lipca - twierdzi portal "Il Sismografo".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież odwiedzi w listopadzie te dwa państwa. Jedno z nich jest mu szczególnie bliskie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.