Papież otrzyma specjalną kanonizacyjną księgę

Papież otrzyma specjalną kanonizacyjną księgę
(fot. EPA/Alessandro di Meo)
KAI / drr

Dwoje młodych z Fundacji dzieło Nowego Tysiąclecia podczas uroczystości kanonizacyjnych 27 kwietnia wręczą Franciszkowi specjalną, kanonizacyjną księgę, zwierającą kilkadziesiąt tysięcy postanowień, podziękowań i próśb do św. Jana Pawła II. Wpisy do księgi można składać do do środy 23 kwietnia.

W specjalnie wyznaczonych punktach największych miast w Polsce każdy chętny może dokonać nim wpisu do Księgi próśb, podziękowań i postanowień dedykowanych bł. Janowi Pawłowi II, wykonywanej przez Stowarzyszenie Absolwentów "Dzieło" i Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Wpisy można przekazywać także za pomocą strony internetowej: www.iskramilosierdzia.pl Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz innych form komunikacji: SMS-ów (nr 70040 - 0,61 zł z VAT), e-maili (iskra@dzielo.pl), tradycyjnych listów wysłanych na adres Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" (Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: KSIĘGA), a także papierowych formularzy dostępnych w parafiach w całej Polsce, które przepisywane są przez młodzież.

Obecnie w Księdze (razem z SMS-ami i e-mailami) znajduje się już niemal 30 tys. świadectw. Ze względu na proces produkcyjny część z nich, złożona przed 8 kwietnia, została już przekazana Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA, która przygotuje papierową wersję Księgi.

Wpisy zostaną zamieszczone także na specjalnych kamiennych płytach DVD, które mogą wytrzymać nawet 1000 lat. Egzemplarze Księgi oraz płyty zostaną przewiezione do Watykanu i jako duchowy dar Polaków złożone podczas uroczystości kanonizacyjnych Papieża Polaka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież otrzyma specjalną kanonizacyjną księgę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.