Papież otrzymał pocztowy rower elektryczny

Papież otrzymał pocztowy rower elektryczny
(fot. shutterstock.com)
Jacek Siepsiak SJ / La Repubblica / mc

Włoski dziennik La Repubblica donosi o nietypowym prezencie jaki papież Franciszek otrzymał od Poczty Włoskiej - najnowszym modelu elektrycznego roweru.

Darowany model roweru z napędem elektrycznym służy na codzień włoskim listonoszom do rozwożenia poczty i zastępuje mniej przyjazne środowisku skutery oraz małe samochody. Jego prezentacja miała miejsca podczas międzynarodowego spotkania poświęconego sprawiedliwości w podejściu do środowiska i zmianom klimatycznym. Przekazując niezwykły podarunek papieżowi, zarządca Poczty Włoskiej zwrócił uwagę, że "jest to przykład poważnego traktowania przesłania papieskiej encykliki o środowisku i wskazań ONZ".

Elektryczny rower to jeden z wielu motoryzacyjnych prezentów, jakie w ostatnich latach otrzymał Franciszek oraz jego poprzednicy. Zgodnie z tradycją podarunki takie wystawiane są na specjalne aukcje, z których dochód przeznaczany jest na działalność charytatywną. Zaledwie kilka dni temu media informowały o sprzedaży podarowanego Watykanowi limitowanego egzemplarza Ferrari Enzo. Zwycięzca aukcji zapłacił za supersamochód 6mln dolarów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież otrzymał pocztowy rower elektryczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.