Papież po „Anioł Pański” apeluje o pokój w Izraelu, Ukrainie i o modlitwę za Synod

Papież po „Anioł Pański” apeluje o pokój w Izraelu, Ukrainie i o modlitwę za Synod
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek wezwał do modlitwy w intencji pokoju w Izraelu, na Ukrainie i za toczący się Synod Biskupów.

"Drodzy bracia i siostry, z bólem i obawą śledzę wydarzenia mające miejsce w Izraelu, gdzie jeszcze szybciej wybuchła przemoc, powodując setki ofiar śmiertelnych i rannych. Składam wyrazy współczucia rodzinom ofiar. Modlę się za nie i za wszystkich przeżywających godziny terroru i udręki. Niech ustaną ataki i starcia zbrojne, i niech zostanie zrozumiane, że terroryzm i wojna nie prowadzą do żadnego rozwiązania, a jedynie do śmierci, do cierpienia jakże wielu niewinnych. Wojna jest porażką, każda wojna jest porażką. Módlmy się, aby w Izraelu i Palestynie nastał pokój.

W październiku poświęconym, oprócz misji, modlitwie różańcowej, niestrudzenie módlmy się, za pośrednictwem Maryi o dar pokoju dla wielu krajów świata naznaczonych wojnami i konfliktami, i stale pamiętajmy o drogiej Ukrainie, która każdego dnia bardzo cierpi, jest udręczona. Dziękuję wszystkim, którzy śledzą, a zwłaszcza towarzyszą modlitwą obecnemu Synodowi, kościelnemu wydarzeniu słuchania, dzielenia się opiniami, braterskiej wspólnoty w Duchu Świętym. Zachęcam wszystkich, aby powierzyli jego prace Duchowi Świętemu" - powiedział Franciszek.

Papież pozdrowił grupy wiernych, obecne na placu św. Piotra. Zauważył także liczne flagi polskie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież po „Anioł Pański” apeluje o pokój w Izraelu, Ukrainie i o modlitwę za Synod
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.