Papież po śmierci kard. Jozefa Tomko: podkreśla jego wielką ofiarność i ducha modlitwy

Papież po śmierci kard. Jozefa Tomko: podkreśla jego wielką ofiarność i ducha modlitwy
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
KAI / kb

O wielkiej wierze i duchowości zmarłego dziś rano 98-letniego kardynała Jozefa Tomko przypomniał Ojciec Święty w telegramie kondolencyjnym skierowanym na ręce arcybiskupa metropolity koszyckiego Bernada Bobera.

Nie żyje najstarszy kardynał na świecie. Papież napisał telegram kondolencyjny

Na wieść o śmierci kardynała Jozefa Tomko, znakomitego syna tej ziemi, pragnę wyrazić jego rodzinie, wam, prezbiterium i wszystkim wiernym moją bliskość i kondolencje z powodu żałoby, która dotknęła całą wspólnotę kościelną i naród słowacki. Wspominając tego szacownego i mądrego brata, który podtrzymywany głęboką wiarą i dalekowzrocznym spojrzeniem służył Ewangelii i Kościołowi z pokorą i poświęceniem, myślę z wdzięcznością o jego długiej i owocnej pracy w Stolicy Apostolskiej jako sumiennego i roztropnego współpracownika moich poprzedników.

Myślę także o jego duchu modlitwy, który sprawił, że w podeszłym wieku był wytrwały w codziennym wieczornym odmawianiu różańca na placu św. Piotra, dając pielgrzymom i turystom piękne i publiczne świadectwo miłości do Najświętszej Dziewicy. Proszę Pana, aby przyjął tego wiernego sługę swego do niebieskiej Jerozolimy, i z serca przekazuję moje błogosławieństwo wszystkim, którzy opłakują jego odejście, z wdzięczną myślą o siostrach miłosierdzia świętego Wincentego, które opiekowały się nim z całą troską.

FRANCISCUS PP.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież po śmierci kard. Jozefa Tomko: podkreśla jego wielką ofiarność i ducha modlitwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.