Papież podarował Rio de Janeiro rzeźbę bezdomnego Jezusa

Papież podarował Rio de Janeiro rzeźbę bezdomnego Jezusa
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl / Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz) [CC BY-SA 4.0] Wikimedia Commons)
2 lata temu
KAI / sz

Z okazji II Światowego Dnia Ubogich papież Franciszek podarował arcybiskupowi Rio de Janeiro kard. Oraniemu Tempeście rzeźbę bezdomnego Jezusa. Zostanie ona umieszczona na placu przed katedrą św. Sebastiana w centrum miasta.

 

Rzeźba przedstawia naturalnej wielkości mężczyznę, leżącego na ulicznej ławce, przykrytego przykrótkim kocem. Na jego stopach widać ślady ukrzyżowania.

Papież podarował Rio de Janeiro rzeźbę bezdomnego Jezusa - zdjęcie w treści artykułu

(Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz) [CC BY-SA 4.0] Wikimedia Commons)

Rzeźba jest dziełem kanadyjskiego twórcy Timothy’ego Schmalza. Jej kopie znajdują się w różnych miejscach na świecie, m.in. przed wejściem do Urzędu Dobroczynności Apostolskiej w Watykanie, kierowanego przez kard. Konrada Krajewskiego.

W 1992 r. w Brazylii było niemal 65 mln ludzi żyjących poniżej progu ubóstwa. W 2014 r. ich liczba zmniejszyła się do 19,2 mln, lecz już w 2016 r. wzrosła do 31,5 mln. Jedną z przyczyn powrotu ubóstwa była polityka fiskalna rządu prezydenta Michela Temera, a której kontynuację zapowiada nowy szef państwa Jair Bolsonaro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież podarował Rio de Janeiro rzeźbę bezdomnego Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.