Papież poleci izraelskimi liniami lotniczymi

Papież poleci izraelskimi liniami lotniczymi
(fot. Arpingstone / Wikimedia Commons)
7 lat temu
KAI / slo

Papież Franciszek podczas majowej pielgrzymki do Ziemi Świętej skorzysta z izraelskich linii lotniczych "El Al". 26 maja specjalny samolot z Tel Awiwu do Rzymu przewiezie Ojca Świętego wraz z 30 osobami towarzyszącymi i 70 dziennikarzami.

Jak poinformował izraelski przewoźnik "El Al" ma nadzieję, że wywrze to pozytywny efekt i będzie zachętą do pielgrzymowania.

Lot odbędzie się specjalnie przystosowanym Boeingiem 777. Do dyspozycji papieża i osób towarzyszących będzie także wybrany odpowiedni zespół ludzi. Ostatnim razem linie El Al przewoziły papieża w maju 2009 r. Wtedy Benedykt XVI wracał również do Rzymu na pokładzie Boeinga 777 po ośmiodniowej pielgrzymce do Ziemi Świętej.

Papieże zazwyczaj podczas swoich wizyt zagranicznych lecąc do danego kraju korzystają z włoskich linii Alitalia. W drodze powrotnej do ich dyspozycji stoją przeważnie samoloty kraju, który gościł papieża.

W znaczącej części papieskie loty zagraniczne są zazwyczaj finansowane przez podróżujących z papieżem dziennikarzy, którzy korzystając z klasy ekonomicznej płacą za lot taryfę biznesową.

Papież Franciszek w dniach 24-26 maja odwiedzi stolicę Jordanii Amman, Betlejem i Jerozolimę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież poleci izraelskimi liniami lotniczymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.