Papież potępił zamach w pakistańskim Lahore

Papież potępił zamach w pakistańskim Lahore
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / CTV / psd

Przemoc i zabójcza nienawiść prowadzą jedynie do cierpienia i zniszczenia; szacunek i braterstwo są jedyną drogą do osiągnięcia pokoju - powiedział papież Franciszek po modlitwie "Regina caeli" na placu św. Piotra w Watykanie, odnosząc się do wczorajszego zamachu terrorystycznego w Pakistanie.

- Wczoraj w środkowym Pakistanie Święta Wielkanocne zostały zbrukane krwią przez ohydny zamach, który spowodował rzeź wielu niewinnych osób, w większości rodzin należących do mniejszości chrześcijańskiej - szczególnie kobiet i dzieci - zgromadzonych w publicznym parku, aby spędzić w radości Święta Wielkanocne. Pragnę wyrazić moją solidarność ze wszystkimi, którzy zostali dotknięci tą tchórzliwą i bezsensowna zbrodnią i zachęcam, by modlić się do Pana za liczne ofiary i ich bliskich. Apeluję do władz cywilnych i do wszystkich warstw społecznych tego kraju o podjęcie wszelkich starań, aby przywrócić bezpieczeństwo i spokój ludności, a szczególnie najbardziej narażonym mniejszościom religijnym. Powtarzam raz jeszcze, że przemoc i zabójcza nienawiść prowadzą jedynie do cierpienia i zniszczenia; szacunek i braterstwo są jedyną drogą do osiągnięcia pokoju. Niech Pascha Pana wzbudzi w nas, w sposób jeszcze mocniejszy modlitwę do Boga aby powstrzymały się ręce ludzi gwałtownych, siejących terror i śmierć, a w świecie mogły zapanować miłość, sprawiedliwość i pojednanie - powiedział Franciszek.

Następnie poprosił zgromadzonych o modlitwę w intencji ofiar, mniejszości religijnych i etnicznych i cały naród Pakistanu. Wszyscy razem odmówili modlitwę "Zdrowaś Maryjo".

W zamachu przed pełnym ludzi publicznym parkiem Gulshan-e-Iqbal w Lahaurze zginęło co najmniej 69 osób, a ponad 300 zostało rannych. Według miejscowej policji, wybuch spowodował zamachowiec samobójca. Do eksplozji doszło w pobliżu dziecięcych huśtawek. Większość rannych to kobiety i dzieci. Według policji, celem zamachowca były rodziny chrześcijańskie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież potępił zamach w pakistańskim Lahore
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Papież potępił zamach w pakistańskim Lahore
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.