Papież przekazał list michalitom na rozpoczęcie jubileuszu

Papież przekazał list michalitom na rozpoczęcie jubileuszu
(fot. Grzegorz Gałązka, galazka.jezuici.pl)
1 rok temu
KAI / jb

Edukacja i chrześcijańskie wychowanie to największy dar, jaki można dziś przekazać zaniedbanym dzieciom i młodzieży. Przypomina o tym Papież w liście na rozpoczęcie jubileuszu michalitów.

W przyszłym roku przypada setna rocznica oficjalnego zatwierdzenia zgromadzenia założonego przez bł. Bronisława Markiewicza. Jubileusz rozpocznie się jutro w Miejscu Piastowym uroczystościami pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio.

W obszernym liście Franciszek przypomina postać ks. Markiewicza i jego wciąż aktualny charyzmat. Dziękuje za liczne dzieła, które z niego wyrosły. Zachęcając do ich kontynuowania, wskazuje w szczególności na młodzież zaniedbaną i potrzebującą. Do tej kategorii zalicza nie tylko tych, którzy żyją w niedostatku materialnym, ale również młodych, którzy są niewolnikami nowoczesnych uzależnień. Dlatego szczególnej uwadze michalitów poleca młodzież „która jest zagrożona przez zło i oddalenie od Boga”. Zachęca ich przy tym, by nie omieszkali odwoływać się do zwycięskiego zawołania św. Michała Archanioła: „Któż jak Bóg”. Papież zaleca też michalitom, by szerzyli apostolat swego patrona, który jest potężnym zwycięzcą nad mocami zła.

Odwołując się do swej encykliki „Evangelium gaudium”, Franciszek przypomina, że czasy współczesne potrzebują osób konsekrowanych, które potrafią w coraz większym stopniu dostrzegać potrzeby ostatnich i nie obawiają się urzeczywistniać charyzmatu swego zgromadzenia we współczesnych „szpitalach polowych”. Aby osiągnąć te apostolskie cele trzeba być ludźmi komunii, przekraczać granice, budować mosty i obalać mury obojętności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież przekazał list michalitom na rozpoczęcie jubileuszu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.