Papież przekazał wyjątkowy prezent dla młodych Polaków cierpiących na nowotwory

Papież przekazał wyjątkowy prezent dla młodych Polaków cierpiących na nowotwory
(fot. PAP/EPA/Bienvenido Velasco)
KAI / kk

Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie poświęcił szkaplerze, które kard. Stanisław Dziwisz przekaże młodym Polkom i Polakom cierpiącym na choroby nowotworowe.

Na szkaplerzach po jednej stronie zamieszczony jest wizerunek patronki Panamy, Matki Bożej (Santa Maria la Antigua), a na drugiej - herb Panamy.

DEON.PL POLECAJak poinformował KAI pochodzący z Gdańska nuncjusz apostolski w Panamie, abp Mirosław Adamczyk, Ojciec Święty poświęcił je 24 stycznia w nuncjaturze apostolskiej, gdzie mieszkał podczas swojej wizyty na Światowych Dniach Młodzieży.

Niezwykłe odkrycie w klasztorze karmelitów. "To dar od Boga, inaczej nie da się tego nazwać" >>

- Szkaplerze dla chorych na nowotwory młodych Polek i Polaków, które zostaną im przekazane za pośrednictwem kard. Stanisława Dziwisza, byłego metropolity krakowskiego i byłego osobistego sekretarza świętego Jana Pawła II - napisał w specjalnym zaświadczeniu abp Mirosław Adamczyk.

Mary’s lifestyle - noś szkaplerz! >>

Nazwa "szkaplerz" pochodzi od łacińskiego słowa "scapularis", czyli "noszony na plecach". Zakonnicy noszą szkaplerz w postaci prostokątnego kawałka materiału z otworem na głowę, wkładanego na tunikę habitu. Świeccy noszą go w formie medalika lub dwóch materiałowych kawałków z odpowiednim wizerunkiem, zawieszonych na sznurku. Szkaplerz powinien zostać pobłogosławiony i nałożony przez kapłana. Najpopularniejsze są szkaplerze poświęcone Matce Bożej (szczególnie te propagowane w duchowości karmelitańskiej), ale są i szkaplerze z wizerunkami różnych świętych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież przekazał wyjątkowy prezent dla młodych Polaków cierpiących na nowotwory
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.