Papież przesłał depeszę kondolencyjną

Papież przesłał depeszę kondolencyjną
Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / mh

Na wieść o katastrofie lotniczej, jaka wydarzyła się 23 lipca w pobliżu lotniska w Magongu na Tajwanie, Franciszek wyraził kondolencje rodzinom ofiar i zapewnił o swych modlitwach za wszystkich, których dotknęła ta tragedia. Depeszę, przesłaną na ręce przewodniczącego Regionalnej Chińskiej Konferencji Bisupiej abp. Johna Hung Shan-chuana, podpisał w imieniu papieża sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.

Do tragedii doszło wczoraj w czasie przymusowego lądowania samolotu tajwańskich linii lotniczych Transasia na głównej wyspie archipelagu Peskadorów, należącego do Tajwanu. Według miejscowej agencji prasowej, na pokładzie maszyny było 58 osób (w tym 4 członków załogi), z których 51 zginęło, a pozostałe odniosły rany.

Katastrofa wydarzyła się przy podchodzeniu samolotu do lądowaniu w mieście Magong - głównym ośrodku największej wyspy Peskadorów, czyli Penghu.

Peskadory, czyli Wyspy Rybackie, są archipelagiem 64 niewielkich wysp i wysepek, położonych w Cieśninie Tajwańskiej, na zachód od Tajwanu. Zajmują powierzchnię nieco ponad 140 km kw. i tworzą okręg administracyjny Penghu ze stolicą w Magongu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież przesłał depeszę kondolencyjną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.