Papież przyjął prezydenta Peru. Franciszek przygotowuje się do pielgrzymki

Papież przyjął prezydenta Peru. Franciszek przygotowuje się do pielgrzymki
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / sz

Zbliżająca się podróż Franciszka do Peru, a także sprawy wychowania młodzieży, zachowanie środowiska naturalnego i walka z ubóstwem - to niektóre tematy, o jakich rozmawiali Franciszek i prezydent Peru Pedro Pablo Kuczynski.

Papież przyjął go dziś w Watykańskim Pałacu Apostolskim. Po spotkaniu szef państwa z Ameryki Łacińskiej rozmawiał z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem.

Ogłoszony po audiencji komunikat watykańskiego Biura Prasowego stwierdza, że w czasie rozmowy obu mężów stanu, które przebiegały "w serdecznym klimacie", przywołano dobre stosunki łączące Stolicę Apostolską i Peru, "których znaczącym momentem będzie zbliżająca się podróż papieża do tego kraju".

Omówiono ponadto niektóre zagadnienia, budzące wzajemne zainteresowanie, takie jak wychowanie młodzieży, troska o zachowanie środowiska naturalnego, sprawy rozwoju i walki z ubóstwem. W tym kontekście wspomniano o wkładzie, jaki Kościół katolicki wnosi do społeczeństwa peruwiańskiego. Poruszono też niektóre tematy dotyczące sytuacji regionalnej i międzynarodowej.

Pedro Pablo Kuczynski Godard urodził się 3 października 1938 w Limie w rodzinie polsko-niemieckiej pochodzenia żydowskiego, którego ojciec - lekarz Max Hans wyemigrował jeszcze przed wojną z Wielkopolski. Jego matka - z domu Godard - wywodziła się z artystycznej rodziny szwajcarsko-francuskiej, której członkiem jest znany reżyser francuski Jean-Luc Godard.

Przyszły prezydent jest z wykształcenia ekonomistą (pracował m.in. w Międzynarodowym Funduszu Walutowym i Banku Światowym), który następnie włączył się w życie polityczne swego kraju. W latach 2005-06 był premierem, a 28 lipca 2016 objął najwyższy urząd w państwie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
9,97 zł
49,90 zł

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Papież przyjął prezydenta Peru. Franciszek przygotowuje się do pielgrzymki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.