Papież przyjął szefa MSZ Iranu i rozmawiał z prezydentem Turcji

Papież przyjął szefa MSZ Iranu i rozmawiał z prezydentem Turcji
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
4 miesiące temu
PAP / pk

Nieznane są żadne szczegóły spotkania Franciszka z szefem irańskiej dyplomacji, do którego doszło w dniach eskalacji działań zbrojnych na Bliskim Wschodzie. W ciągu tygodnia w konflikcie izraelsko-palestyńskim zginęło ponad 200 osób.

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji ministra spraw zagranicznych Iranu Mohammada Dżawada Zarifa - poinformowało watykańskie biuro prasowe. Potwierdzono również telefoniczną rozmowę papieża z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Watykan potwierdził informacje Ankary o tym, że papież rozmawiał przez telefon z prezydentem Turcji Erdoganem. W krótkim komunikacie nie podano żadnych szczegółów.

Biuro Erdogana wcześniej ogłosiło, że prezydent powiedział Franciszkowi: "Jeżeli społeczność międzynarodowa nie ukarze sankcjami Izraela, który popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości, to Palestyńczycy będą nadal masakrowani".

Z kolei irański minister spraw zagranicznych rozmawiał ponadto w Rzymie z szefem MSZ Włoch Luigim Di Maio. Przedstawiciel władz w Teheranie, jak podały włoskie media, wyraził zaniepokojenie przemocą na Bliskim Wschodzie.

 

Di Maio, cytowany przez agencję Ansa, powiedział Zarifowi, że "trzeba natychmiast zaprzestać ataków rakietowych" i że są one "niedopuszczalne". "Konflikt powoduje śmierć wielu niewinnych osób i wszyscy powinni pracować, by negocjacje zostały wznowione" - dodał włoski minister.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież przyjął szefa MSZ Iranu i rozmawiał z prezydentem Turcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.