Papież przyjmie kierownictwo episkopatu Wenezueli

Papież przyjmie kierownictwo episkopatu Wenezueli
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kw

W najbliższy czwartek, 8 czerwca Ojciec Święty przyjmie na audiencji Radę Stałą Konferencji Episkopatu Wenezueli - rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke.

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że o to spotkanie poprosili biskupi Wenezueli, którzy pragną rozmawiać o aktualnej sytuacji w swej ojczyźnie.

Caritas o problemach uchodźców z Wenezueli >>

W kraju tym nasilają się protesty, których uczestnicy domagają się ustąpienie prezydenta Maduro. Są one krwawo tłumione przez wojska rządowe. Panuje powszechne ubóstwo, istnieje problem głodu. Drugim problemem jest powszechny brak leków.

DEON.PL POLECA

Pod tym względem sytuacja jest tragiczna. Tymczasem Maduro dąży do zmiany konstytucji, aby pozbawić znaczenia parlament, w którym opozycja ma zdecydowaną większość. Biskupi Wenezueli w styczniu 2017 określili ekipę Maduro "totalitarnym systemem politycznym", który dąży do narzucenia krajowi "socjalizmu XXI wieku".

Wenezuela: wstrząsający list uczennicy jezuickiej szkoły >>

Wielu obserwatorów oczekuje od Papieża Franciszka jednoznacznego potępienia lewicowego, populistycznego reżimu Maduro, który terroryzuje mieszkańców Wenezueli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież przyjmie kierownictwo episkopatu Wenezueli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.