Papież rozdaje najlepsze prezenty

Papież rozdaje najlepsze prezenty
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kn

Do wsłuchiwania się w Słowo Boże i noszenie zawsze przy sobie choćby niewielkiego egzemplarza Ewangelii zachęcił Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na Twitterze

Papieski tweet ma po polsku następującą treść:

DEON.PL POLECA"W Ewangelii możemy każdego dnia słuchać Jezusa, który do nas mówi: nośmy zawsze ze sobą maleńki egzemplarz Ewangelii!".

Jutro zgromadzeni na placu św. Piotra uczestnicy modlitwy "Anioł Pański" otrzymają w prezencie od papieża kieszonkowe wydanie Ewangelii.

Specjalnie wydany przez drukarnię watykańską tomik zawiera cztery Ewangelie i Dzieje Apostolskie. Otwiera go cytat z adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium" Franciszka: "Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem".

Na wewnętrznych stronach okładki znajdują się wskazówki jak odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także tekst modlitwy bł. Jana Henryka Newmana "Drogi Jezu...", której odmawianie zalecała swoim współsiostrom bł. Matka Teresa z Kalkuty.

Inicjatywa została przygotowana przez Urząd Dobroczynności Apostolskiej (kierowany przez jałmużnika Jego Świątobliwości, którym jest abp Konrad Krajewski), we współpracy z licznymi wolontariuszami: 150 skautami, klerykami Seminarium Rzymskiego, siostrami Matki Teresy i innymi zakonnicami oraz osobami indywidualnymi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież rozdaje najlepsze prezenty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.