Papież spotkał się z prezydentem Łotwy

Papież spotkał się z prezydentem Łotwy
Fot.: Marco Campagna/depositphotos.com
2 miesiące temu
KAI /kb

W poniedziałek w Watykanie zagościł prezydent Łotwy, który spotkał się z papieżem, a także rozmawiał z watykańskim sekretarzem stanu i szefem papieskiej dyplomacji.

Jak podaje komunikat prasowy, podczas serdecznych rozmów wyrażono zadowolenie z dobrych stosunków dwustronnych, przypominając o stuleciu stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Łotwą, a także podkreślono fundamentalny wkład wiary chrześcijańskiej i Kościoła katolickiego w promowanie autentycznego humanizmu, otwartego na wymiar duchowy, w ochronę godności człowieka i rodziny.

W trakcie rozmów poruszono też kwestie będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, zarówno w sferze międzynarodowej, jak i regionalnej, potwierdzając pragnienie współpracy w poszukiwaniu wspólnego dobra i w promowaniu kultury sprzyjającej pokojowi oraz braterstwu między narodami.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z prezydentem Łotwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.