Papież spotkał się z prokuratorem, który walczy we Włoszech z mafią i terroryzmem

Papież spotkał się z prokuratorem, który walczy we Włoszech z mafią i terroryzmem
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 rok temu
KAI / jb

Papież Franciszek przyjął 13 czerwca na prywatnej audiencji prokuratora Federico Cafiero De Raho, w którego gestii jest walka z mafią i terroryzmem. Nie poinformowano, co było tematem spotkania.

68-letni Cafiero De Raho jest od listopada 2017 prokuratorem ds. mafii i antyterroryzmu w Republice Włoskiej. Jest koordynatorem w walce ze zorganizowaną przestępczością oraz terroryzmem na terenie Włoch oraz we współpracy międzynarodowej.

W ubiegłym tygodniu w telewizji RAI Cafiero De Raho ostrzegł, że w czasie kryzysu spowodowanego koronawirusem mafia może w dalszym ciągu infiltrować gospodarkę. Wymienił przede wszystkim sektor turystyczny, w tym restauracje, bary, hotele oraz inne sektory.

Przez podstawione osoby i rzekomych przedsiębiorców zorganizowane grupy przestępcze kupują firmy i przedsiębiorstwa znajdujące się w trudnej sytuacji. W ten sposób piorą brudne pieniądze. Ponadto mafia pożycza pieniądze na lichwiarski procent i wywiera presję na właścicieli firm znajdujących się w trudnej sytuacji.

Cafiero De Raho domaga się, aby legalni przedsiębiorcy mieli możliwość szybkiego dostępu do kredytów, aby mogli być wypłacalni. Uważa, że włoska policja finansowa powinna być bardziej aktywna. Mafia jest silna tam, gdzie państwo jest słabe. W podobnym tonie wypowiadali się wcześniej przedstawiciele katolickich organizacji antymafijnych, a także działacz antymafijny i publicysta Roberto Saviano.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z prokuratorem, który walczy we Włoszech z mafią i terroryzmem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.