Papież: spotkanie z Jezusem to źródło nadziej

Papież: spotkanie z Jezusem to źródło nadziej
(fot. EPA/Osservatore Romano)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / ctv / pz

Papieski Komitet ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych ma pomóc wiernym wszystkich kontynentów w coraz lepszym rozumieniu wartości i znaczenia Eucharystii w naszym życiu.

Przypomniał o tym Papież uczestnikom jego sesji plenarnej. Przygotowuje on obecnie 51. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, który odbędzie się w styczniu 2016 r. w Cebu na Filipinach.

"Temat najbliższego Kongresu Eucharystycznego jest bardzo znaczący: «Chrystus pośród was - nadzieja chwały» (Kol 1, 27). Ukazuje on w pełnym świetle związek między Eucharystią, misją i nadzieją chrześcijańską - stwierdził Franciszek. - Dziś na świecie brakuje nadziei. Dlatego ludzkość ma potrzebę słuchania orędzia naszej nadziei w Jezusie Chrystusie. Kościół głosi to orędzie z odnowionym zapałem, stosując nowe metody i nowe sposoby wyrazu. W duchu «nowej ewangelizacji» niesie to orędzie wszystkim, a szczególnie tym, którzy - chociaż ochrzczeni - oddalili się od Kościoła i żyją bez odniesienia do życia chrześcijańskiego".

Ojciec Święty wskazał, że Kongres Eucharystyczny na Filipinach będzie okazją do odkrycia wiary jako źródło Łaski. Ta zaś wnosi radość i nadzieję w życie osobiste, rodzinne i społeczne.

"Spotkanie z Jezusem w Eucharystii będzie źródłem nadziei dla świata, jeżeli - przemienieni mocą Ducha Świętego na obraz Tego, kogo w niej spotykamy - podejmiemy misję przemieniania świata, dając pełnię życia, które sami otrzymaliśmy i którego doświadczyliśmy. Będziemy wtedy nieśli nadzieję, przebaczenie, uzdrowienie i miłość tym wszystkim, którzy ich potrzebują, a zwłaszcza ubogim, wydziedziczonym i uciśnionym, podzielając ich życie i dążenia oraz idąc z nimi na poszukiwanie autentycznego ludzkiego życia w Chrystusie Jezusie" - powiedział Papież.

 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież: spotkanie z Jezusem to źródło nadziej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.