Papież świętuje pięciolecie swojego konta na Twitterze

Papież świętuje pięciolecie swojego konta na Twitterze
(fot. Twitter.com / @Pontifex)
KAI / mp

W pięć lat od otwarcia konta @Pontifex na Twitterze Franciszek podziękował ponad 43-milionowej rzeszy internautów odwiedzających jego konto.

"Gratias omnibus vobis agimus quibus obviam it @Pontifex" - podziękował wszystkim papież po łacinie 12 grudnia (używając liczby mnogiej) i życzył: "Sociales nexus humanitate cumulentur", aby "media społecznościowe były bogate w człowieczeństwo".

Od pięciu lat Watykan zamieszcza codziennie krótkie przesłania Ojca Świętego w dziewięciu wersjach językowych. Najwięcej czytelników mają wersje hiszpańska i angielska - po 15,5 mln; dalszych 9,2 mln internautów śledzi teksty papieskie w trzech innych językach światowych: włoskim (4,8), portugalskim (3,4) i francuskim (1 mln). Wpisy po polsku czyta na bieżąco 996 tys. użytkowników, po łacinie 856 tys., po niemiecku 570 tys. i po arabsku - 398 tys.

Konto na Twitterze otworzył 12 grudnia 2012 Benedykt XVI a pierwszy jego wpis brzmiał: "Drodzy Przyjaciele! Z radością łączę się z Wami na Twitterze. Dziękuję za miłe odpowiedzi i z serca błogosławię".

Wraz z wyborem na papieża w marcu 2013 r. Franciszek przejął też konto @Pontifex. Najnowszy jego tekst - z 11 grudnia - brzmi: "Działalność polityczna musi naprawdę stać na służbie osoby ludzkiej, dobra wspólnego i ochrony stworzenia".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież świętuje pięciolecie swojego konta na Twitterze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.