Papież: sztuka kanałem braterstwa i pokoju

Papież: sztuka kanałem braterstwa i pokoju
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 rok temu
Paweł Pasierbek SJ / KAI / kk

Do budowania „globalnej wioski edukacyjnej”, gdzie tworzy się sieć relacji międzyludzkich, które są najlepszym lekarstwem na wszelką formę dyskryminacji czy wykluczenia, zachęcił papież organizatorów i wykonawców tegorocznego koncertu bożonarodzeniowego w Watykanie.

Franciszek zaznaczył, że prosty znak żłóbka staje się dla nas niezwykłą tajemnicą Bożej pokory. To z niego Jezus apeluje o dzielenie z ostatnimi drogi wiodącej w stronę świata bardziej ludzkiego i braterskiego, gdzie nikt nie jest zapomniany, ani marginalizowany.

Bóg jest nieprzewidywalny i ciągle wychodzi poza nasze schematy. Taka prowokacja jest nieustannym zaproszeniem do nie wywyższania się i do przyjmowania tej bezbronnej siły w każdym małym geście dobrej woli – podkreślił Ojciec Święty. – To jest ważne szczególnie dla tych, którzy – tak jak wy – są w bliskim kontakcie z młodymi i wywierają pewien wpływ na ich sposób myślenia i zachowania”.

Zachęcając do budowy „globalnej wioski edukacyjnej” papież wskazał, że zarówno edukacja jak i sztuka spotykają się poprzez język muzyki i poezji, malarstwa i rzeźby, teatru i kina. Wszystkie one – podkreślił Franciszek – mogą być kanałami braterstwa i pokoju między narodami oraz dialogu między religiami.

Wśród wykonawców tradycyjnego już koncertu bożonarodzeniowego, jaki odbędzie się 14 grudnia w Auli Pawła VI, są tak znani artyści, jak: Mireille Mathieu, Lionel Richie, Bonnie Tyler i Susan Boyle.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież: sztuka kanałem braterstwa i pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.