Papież uda się do Mongolii? Otrzymał oficjalne zaproszenie

Papież uda się do Mongolii? Otrzymał oficjalne zaproszenie
Fot. PAP/EPA/DANILO DI GIOVANNI
PAP / tk

Papież Franciszek został zaproszony do odwiedzenia Mongolii. Oficjalne zaproszenie wystosowane przez prezydenta Uchnaagijna Chürelsücha przekazał były szef państwa Nambaryn Enchbajar.

Przyjechał on do Watykanu na czele delegacji władz mongolskich, przybyłej, aby wziąć udział w konsystorzu, na którym biret kardynalski otrzymał prefekt apostolski Ułan Bator bp Giorgio Marengo.

Papież chce pojechać do Mongolii

Delegację przyjął 24 sierpnia papież Franciszek. Poinformował o tym kard. Merengo w liście do wiernych. Dodał, że „Ojciec Święty okazał wielkie zainteresowanie propozycją” przyjazdu do Mongolii i „powiedział, że zamierza odbyć tę podróż”, jednak zależy ona od stanu jego zdrowia i już zaplanowanych obowiązków.

„Jak łatwo zrozumieć, jest to historyczna chwila dla stosunków między Mongolią a Stolicą Apostolską, dla kraju, a w szczególności dla naszej małej wspólnoty katolickiej” – napisał prefekt apostolski Ułan Bator.

DEON.PL POLECA


Prefektura ta obejmuje całe terytorium Mongolii, w której mieszka zaledwie 1300 katolików. Pracuje tam 22 księży.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież uda się do Mongolii? Otrzymał oficjalne zaproszenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.