Papież w Jassach modlił się przy relikwiach męczennika czasów komunizmu

Papież w Jassach modlił się przy relikwiach męczennika czasów komunizmu
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
KAI / ms

Papież Franciszek odwiedził katedrę w Jassach we wschodniej Rumunii. Modlił się tam przy relikwiach męczennika, bł. Antoniego Durcoiviciego, biskupa Jassów, zmarłego w 1951 r. w komunistycznym więzieniu.

W świątyni obecni byli głównie ludzie starsi i chorzy.

Franciszek przyjechał do konsekrowanej w 2005 r. katedry pw. Matki Bożej Królowej z lotniska w Jassach w towarzystwie miejscowego biskupa Petru Gherghela. U wejścia do świątyni powitał go biskup pomocniczy diecezji jasskiej Aurel Percă. Podał on papieżowi krucyfiks do ucałowania, którym następnie Ojciec Święty pobłogosławił zebranych przed świątynią.

DEON.PL POLECA
Papież w Jassach modlił się przy relikwiach męczennika czasów komunizmu - zdjęcie w treści artykułu

(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

Proboszcz parafii katedralnej i rodzina parafian podali mu z kolei wodę święconą, którą pokropił zgromadzonych w katedrze. Idąc przez nawę główną Franciszek witał się z wiernymi, a potem podszedł do chorych i ich błogosławił.

Po modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, młody diakon i starszy wiekiem ksiądz wręczyli Ojcu Świętemu świecę, którą zapalił on przed relikwiami biskupa-męczennika. Po modlitwie przed nimi, Franciszek w kilku słowach zachęcił chorych do oddania swych cierpień Chrystusowi i odmówił ze zgromadzonymi modlitwę "Zdrowaś, Maryjo". Na zakończenie pobłogosławił ich krucyfiksem i poprosił, by modlili się za niego.

Z katedry papież odjechał na spotkanie z młodzieżą i rodzinami na placu przed Pałacem Kultury.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież w Jassach modlił się przy relikwiach męczennika czasów komunizmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.