Papież w obronie życia. Od poczęcia do naturalnej śmierci

Papież w obronie życia. Od poczęcia do naturalnej śmierci
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
RV / pk

"Kto pomaga chorym i potrzebującym, dotyka ciała Chrystusa, żyjącego i obecnego pośród nas".

Przypomina dziś o tym papieski tweet. W tym duchu Ojciec Święty popiera inicjatywy Kościołów lokalnych na rzecz wszystkich, którzy wymagają ochrony i opieki, a więc także w obronie zagrożonego życia. Jedną z nich jest Dzień Życia, obchodzony przez katolików Anglii i Walii w najbliższą niedzielę 26 lipca.

Papież udziela apostolskiego błogosławieństwa "wszystkim, którzy uczestniczą w tym znaczącym wydarzeniu i pracują w różnoraki sposób na rzecz promowania godności każdej osoby ludzkiej od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci". Czytamy o tym w liście, który za pośrednictwem nuncjusza apostolskiego w Wielkiej Brytanii abp. Antonio Menniniego przesłał on bp. Johnowi Sherringtonowi, odpowiedzialnemu w episkopacie Anglii i Walii za organizację Dnia Życia.

Jego tegoroczne obchody poświęcone są cenieniu życia oraz akceptacji śmierci. Temat ten wpisuje się w kampanię uwrażliwiania, podjętą przez tamtejszych biskupów katolickich w związku z projektem ustawy o tzw. "samobójstwie wspomaganym". Ta faktyczna legalizacja eutanazji będzie dyskutowana w brytyjskiej Izbie Gmin we wrześniu. W przesłaniu na Dzień Życia biskupi Anglii i Walii przypominają dwa zasadnicze punkty nauczania Kościoła w tym względzie. Z jednej strony błędne jest przyśpieszanie czy powodowanie śmierci, ponieważ "Bóg woła każdego z nas do siebie we właściwym czasie". Niewłaściwa jest jednak również tzw. "uporczywa terapia", kiedy leczenie "nie daje już rezultatów, a nawet szkodzi pacjentom" - zwrócono uwagę w przesłaniu angielskiego episkopatu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież w obronie życia. Od poczęcia do naturalnej śmierci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.