Papież wezwał wiernych w Polsce do modlitwy w ważnej intencji

Papież wezwał wiernych w Polsce do modlitwy w ważnej intencji
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
1 rok temu
PAP / jb

Papież Franciszek wezwał wiernych w Polsce, by modlili się o szacunek dla życia ludzkiego. "Jesteśmy wezwani, by go bronić i służyć mu" - powiedział papież w czasie audiencji generalnej w środę w Watykanie.

Zwracając się do Polaków, biorących udział w spotkaniu na placu Świętego Piotra Franciszek powiedział: "Wiem, że wielu z was i tysiące waszych rodaków uczestniczyło w niedzielę w Marszach dla Życia, niosąc przesłanie, że życie jest święte, ponieważ jest darem Boga".

- Jesteśmy wezwani, by go bronić i służyć mu, już od poczęcia w łonie matki, aż po to starcze, często schorowane i cierpiące. Nie wolno życia niszczyć, czynić przedmiotem eksperymentów lub fałszywych koncepcji - podkreślił papież.

Następnie zaapelował do polskich pielgrzymów: "Proszę módlcie się o szacunek dla życia ludzkiego, o zachowanie wartości ewangelicznych i rodzinnych".

W audiencji udział wzięła między innymi delegacja górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Danielem Ozonem, odwołanym we wtorek ze stanowiska prezesa przez Radę Nadzorczą. Obecne były wdowy po górnikach - ofiarach katastrofy w kopalni Zofiówka. Delegacji tej towarzyszył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

W wygłoszonej katechezie do tysięcy wiernych papież mówił, że Kościół nie może być "autoreferencyjny" i "popadać w przeciętność".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł
 • Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
 • Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
 • Co stało się 21 września 1953 r.?
 • Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?
 • Skąd wzięły się oskarżenia o kolaborację podczas...
 • Skomentuj artykuł

  Papież wezwał wiernych w Polsce do modlitwy w ważnej intencji
  Komentarze (0)

  Skomentuj artykuł

  Papież wezwał wiernych w Polsce do modlitwy w ważnej intencji
  Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
  Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.