Papież wygłosi orędzie przy Całunie Turyńskim

Papież wygłosi orędzie przy Całunie Turyńskim
(fot. EPA/Ettore Ferrari)
KAI / drr

- Krótkie orędzie papieskie, nagrane kilka dni temu, jest gotowe do przedstawienia w stosownej chwili, gdy zażyczy sobie tego reżyser - zapowiedział ks. Federico Lombardi SI, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Chodzi o specjalne przesłanie Franciszka, które zostaniew opublikowane w Wielką Sobotę w czasie specjalnego wystawienia Całunu Turyńskiego, które pokaże włoska telewizja RAI Uno w programie "Na Jego obraz".

Ta pierwsza w historii transmisja telewizyjna z wystawienia Całunu będzie wyemitowana z katedry turyńskiej, w której przechowywana jest ta szczególna relikwia chrześcijańska. W czasie trwania programu w głównej świątyni archidiecezji turyńskiej obecni będą miejscowy metropolita abp Cesare Nosiglia wraz z grupą osób niepełnosprawnych.

Orędzie, zarejestrowane na wideo w Watykańskim Ośrodku Telewizyjnym, zostanie przekazane pod embargiem.

Gdy tylko zostanie ono zniesione, natychmiast będzie można je samemu pobrać z aplikacji "Sindone 2.0", utworzonej za zgodą archidiecezji turyńskiej we współpracy z Archidiecezjalną Komisją ds. Całunu i Muzeum Całunu.

Szczegóły dotyczące tego niezwykłego płótna będą dostępne na APP, gdzie można będzie się zapoznać z różnymi danymi na jego temat, łącznie z wyjątkową dokumentacją fotograficzną wysokiej rozdzielczości, która przybliży liczne szczegóły Całunu, także te niedostrzegalne gołym okiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież wygłosi orędzie przy Całunie Turyńskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.