Papież zaapelował o pokój w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie

Papież zaapelował o pokój w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
3 lata temu
KAI / sz

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Franciszek wyraził zaniepokojenie z powodu gwałtownych starć w Ziemi Świętej i zaapelował o modlitwę w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie.

 

Oto słowa papieskiego apelu w tłumaczeniu na język polski:

Jestem bardzo zaniepokojony eskalacją napięć w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie, a także z powodu spirali przemocy, która coraz bardziej oddala od drogi pokoju, dialogu i negocjacji.

Wyrażam swój wielki smutek z powodu zmarłych i rannych, oraz łączę się modlitwą i miłością z wszystkimi cierpiącymi. Powtarzam, że nigdy używanie przemocy nie prowadzi do pokoju. Wojna przyzywa wojnę, przemoc przyzywa przemoc!

Zachęcam wszystkie zaangażowane strony i społeczność międzynarodową do ponowienia starań, by zwyciężyły dialog, sprawiedliwość i pokój.

Módlmy się do Maryi, Królowej Pokoju. "Zdrowaś Maryja ..."

Kieruję serdeczne pozdrawiania do braci muzułmanów z okazji rozpoczynającego się jutro miesiąca Ramadanu. Niech ten uprzywilejowany czas modlitwy i postu pomoże kroczyć drogą Bożą, która jest drogą pokoju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież zaapelował o pokój w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.