Papież zadowolony z porozumienia w Kolumbii

Papież zadowolony z porozumienia w Kolumbii
(fot. PAP/EPA/GIORGIO ONORATI)
KAI / pk

Ojciec Święty wyraził zadowolenie z zakończenia negocjacji między rządem Kolumbii a partyzantami z FARC-EP, kończącymi intensywny proces, który miał miejsce w ciągu ostatnich kilku lat - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej.

Franciszek podkreślił swoje poparcie dla osiągnięcia pokoju i pojednania całego narodu kolumbijskiego w świetle praw człowieka i wartości chrześcijańskich, które leżą u podstaw kultury latynoamerykańskiej. Jednocześnie pomimo, że Stolica Apostolska została zaproszona do udziału w Sądzie Specjalnym dla Pokoju (Jurisdicción Especial La Paz), to uznano, by zadanie to powierzono innym podmiotom. Papież zapewnił o swojej modlitwie w intencji procesu pokojowego w Kolumbii.

Podpisane 25 sierpnia br. przez prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa i przywódcę lewicowej partyzantki FARC Rodrigo Londono porozumienie poprzedziły trwające od listopada 2012 r. rokowania pokojowe. Rebelianci zapewnili, że rozbroją się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

W trwającej przez ponad pół wieku wojnie domowej w Kolumbii życie straciło 220 tys. ludzi.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież zadowolony z porozumienia w Kolumbii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.